Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać kierowcą Ubera?

Przed rozpoczęciem współpracy jako kierowca z firmą Uber, warto zapoznać się z aktualnie przyjętymi wymogami dotyczącymi akceptowanych modeli pojazdów. Dla każdej firmy, która prowadzi tego rodzaju usługi, komfort pasażerów jest jednym z ważniejszych aspektów, dlatego niezbędnym jest, aby przeprowadzić wstępną analizę stanu technicznego i wizualnego własnego pojazdu, które ma stać się narzędziem do pracy.

Kierowca Uber OnlyGo - wymagania pojazdu

Wymagania dla samochodów Ubera

Uber to obecnie jeden z najpopularniejszych środków transportu miejskiego. Dla kierowców jest świetną metodą zarobku, umożliwiającą pracę własnym pojazdem (jeśli spełni wymagania), oraz dostosowanie grafiku do trybu życia i innych zobowiązań. Może być dobrą formą dodatkowej pracy. Aby stać się jednym z kierowców Ubera, na początek należy zapoznać się z wymaganiami firmy dotyczącymi dopuszczalnych samochodów.

Podstawowe kryteria dla pojazdów:

Więcej o formalnościach dotyczących aplikacji na stanowisko kierowcy Ubera przeczytasz w artykule na stronie OnlyGo: https://onlygo.pl/blog/jak-zostac-kierowca-uber,który poświęcony jest właśnie tej tematyce.

Ile zarabia kierowca Ubera?

Praca jako kierowca Uber to dobry sposób na dodatkowy zarobek bez konieczności zatrudniania się na etacie. Co więcej, może to być ciekawe zajęcie dla tych, dla których swoboda i elastyczne godziny pracy to kluczowe wymogi odnośnie pracy. Praca w Uberze to zgodnie ze słowami samej firmy, proste zasady współpracy i możliwość atrakcyjnego, terminowego wynagrodzenia.

Średnie zarobki kierowcy współpracującego z Uberem wynoszą ok. 1800 złotych miesięcznie, ale jest to kwota dotyczycą głównie pracowników, którzy spędzają w aucie mniej niż 20 godzin tygodniowo. Kierowcy, którzy zdecydują się przepracować większą ilość godzin, mogą liczyć nawet na 5 tysięcy złotych miesięcznego zarobku. Praca w Uberze na pełen etat, tj. 40 godzin tygodniowo może zatem przynieść zysk w wysokości nawet 8 tysięcy złotych.

Szczegółowe informacje na temat pensji kierowców firmy Uber opisano na blogu OnlyGo: https://onlygo.pl/blog/ile-zarabia-kierowca-ubera,- jeśli zainteresował Cię ten temat, zapraszamy do przeczytania zamieszczonego artykułu.

Uber - podział pojazdów ze względu na kategorie

Uber udostępnia pasażerom możliwość wyboru spośród kilku kategorii pojazdów, różniących się między innymi poziomem komfortu ilością miejsc, doświadczeniem i oceną kierowcy. Kierowcy, aby mieć możliwość wykonywania kursów w kategorii innej niż podstawowa, muszą spełnić dodatkowe wymagania w zależności od kategorii, które przedstawiono na stronie partnera Uber, czyli OnlyGo: https://onlygo.pl/blog/uber-wymagania-samochodu - która szczegółowo przedstawiła wszystkie kryteria w tym zakresie.

W kategorii UberX samochód musi posiadać nadwozie typu sedan w dobrym stanie technicznym, aktualne ubezpieczenie i przegląd techniczny. Różnią się też wymagania odnośnie roku produkcji samochodu - w Warszawie samochód nie może być starszy niż z 2005 roku, w Szczecinie i Lublinie z 2007 roku.

W kategorii Uber Van pojazd musi być SUV-em lub minivanem z 4 niezależnie otwieranymi drzwiami, posiadać miejsce dla co najmniej 7 osób (6 pasażerów poza kierowcą), nie może być starszy niż z 2005 roku.

W kategorii Uber Black auto musi być przestronnym sedanem, wyprodukowanym nie wcześniej niż w 2012 roku. Dodatkowo istnieją wymagania dotyczące wyglądu jak np. skórzane fotele.

W kategorii Uber Comfort kierowca pojazdu powinien mieć wykonane co najmniej 150 (w Krakowie), 200 (w Trójmieście) lub 250 (w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu) kursów i uzyskać ocenę w aplikacji na poziomie minimum 4,85.

Wymogi względem kierowcy Uber

Formalne wymogi względem kierowcy Uber

Kierowcy także muszą spełniać kilka warunków, aby podjąć współpracę z firmą. Poza pojazdem spełniającym wybrane kryteria, by rozpocząć świadczenie usług pod szyldem Ubera, wymagane są:

Aby zostać kierowcą Ubera, należy także posiadać (lub w razie braku złożyć wniosek o wydanie) licencję kierowcy taxi, która umożliwia świadczenia usług z zakresu przewozu osób na terenie całego kraju.

Po zarejestrowaniu się i spełnieniu wszystkich wymogów można aktywować konto w aplikacji Uber i rozpocząć świadczenie usług.