Informacje dla kandydatów na prawo jazdy

Kto może ubiegać się o prawo jazdy kat. B?

O prawo jazdy ubiegać mogą się osoby, które spełniają następujące warunki:

• Posiadają orzeczenie lekarza o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem
  • Posiadają Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) dostarczany do ośrodka szkoleniowego
  • Są pełnoletnie
  • W przypadku osób niepełnoletnich, na kurs można zapisać się maksymalnie na 3 miesiące przed osiągnięciem pełnoletniości. Konieczna jest również pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Profil Kandydata na Kierowcę – PKK jest dokumentem w formie elektronicznej, który zawiera dane identyfikacyjne osoby starającej się o wydanie prawa jazdy. Jest on dokumentem niezbędnym do rozpoczęcia szkolenia z zakresu prawa jazdy oraz dla osób przystępujących do egzaminu państwowego.

Dla mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego:

Wydział Komunikacji w Zgierzu, ul. Długa 49

Dla mieszkańców Łodzi:

Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Departamencie Obsługi i Administracji Urzędu Miasta Łodzi, ul. Smugowa 26a i 30/32- I piętro, stanowiska 1.21-1.24.

Wymagane dokumenty

W celu uzyskania PKK należy dostarczyć do wskazanego urzędu następujące dokumenty:

• orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem (orzeczenie wystawia wyłącznie lekarz uprawniony do badań lekarskich osób ubiegających się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami i kierowców);
  • kolorowa, aktualna fotografia o wymiarach 3,5 x 4,5 cm. Przedstawiać ma osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, w lewym półprofilu z odsłoniętym lewym uchem, przy zachowaniu równomiernego oświetlenia twarzy;
  • dowód osobisty (osoby pełnoletnie)
  • tymczasowy dowód osobisty lub paszport (osoby poniżej 18-tego r.ż.) oraz zgoda rodzica lub opiekuna
  • zaświadczenie o zameldowaniu – wymagane tylko w przypadku posiadania paszportu lub nowego dowodu osobistego. Zaświadczenie wydawane jest od ręki w Wydziale Meldunkowym zgodnym z miejscem zameldowania kandydata, koszt 17 zł

Terminy kursów

Kursy rozpoczynamy w każdy poniedziałek o godzinie 18:00.

Kursy indywidualne i weekendowe dostosowane są do potrzeb Kursanta.

Przykładowe ceny kursów

Rodzaj kursu Cena
Kurs podstawowy 1199 zł
Kurs indywidualny 1349 zł
Kurs rozszerzony 1449 zł

Szczegóły na stronie cennik.

Dlaczego my?

• profesjonalna i przyjazna atmosfera
  • możliwość zdawania egzaminu samochodem, który znasz
  • lata doświadczenia, tysiące przejechanych kilometrów i zawsze bezpiecznie

Klienci o nas

Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i ogromnego doświadczenia.

- Iwona Zawadzka

Skup aut Sopot - Pol Cars